☎ Bizi Arayın

Plesk sunucunuzda bir problem mi var? Plesk sunucularınızdaki bazı işlemleri bizim yapmamızı mı istiyorsunuz? Eposta gönderin, telefon edin veya iş takip sistemimizden bize bir iş açın, anlaştığımız süreler içinde işinizi hemen yapmaya başlayalım.

KUTBU EKİBİ

Genellikle 1 saat içerisinde yanıtlanır

7/24/365 Plesk Desteği

KUTBU, Plesk sunucunuzda ihtiyacınız olan her şey için 7/24/365 destek sağlar.

 • Plesk sunucu, web sitesi sorunlarını ve yavaşlamaları giderir
 • Sunucu taşıma işlemlerini gerçekleştirir
 • Bilgisayar korsanlığı felaketini araştırır ve veri kurtarır
 • Karmaşık e-posta ve DNS sorunlarını çözer
 • Plesk & Linux yazılım paketlerini yükler
 • Web sitesi ve sunucu kesintilerine müdahale eder
 • Herhangi bir sistem yönetimi görevini üstlenir

Destek talepleri, genellikle sistem yöneticilerimiz tarafından 10 ila 30 dakika içinde yanıtlanır ve 1 saat içinde tamamen çözülür. Acil çağrılar 5 ila 10 dakika içinde yanıtlanır ve genellikle çok daha hızlı bir çözüm süresine sahiptir.

KUTBU tarafından sağlanan bu işlemler için herhangi bir talep limiti ya da herhangi bir ek ücret yoktur.

Plesk Sunucu İzleme

Plesk sunucu izleme hizmetimiz, iş akışınızda kritik önem arz eden servislerin haftada 7 gün, günde 24 saat doğru yanıt vermesini sağlamak için Plesk sunucunuzun sürekli izlenmesini sağlar. Olası bir durumda hızlıca müdahale edilmesini sağlamak adına uyarılar oluşturulur.

Sistem yöneticilerimiz, sunucunuz tarafından oluşturulan tüm uyarılara 5 ila 15 dakika içinde müdahalede bulunur.

 • İşlemci, bellek ve disk kullanımı eşikleri
 • RAID dizisi ve disk hataları
 • Giden SPAM saldırıları
 • Web ve posta hizmetleri durumları
 • DNS, FTP, SSH sunucu durumları
 • MySQL veya MariaDB sunucu durumları
 • Plesk kontrol paneli hizmetleri durumları

Web sitesi sağlık kontrolleri ve uygulama yanıt kontrolleri gibi özel izlemeler, sizin için en önemli olanı izlediğimizden emin olmak için herhangi bir zamanda istek üzerine eklenebilir.

Plesk Sunucu Güçlendirme

Güvenlik yazılımı kurulumlarımıza ve yapılandırmalarımıza ek olarak mevcut en iyi uygulamalı Plesk sunucu güvenlik yapılandırmalarını içeren sunucu güçlendirmesi gerçekleştireceğiz.

 • Gelişmiş CSF Güvenlik Duvarı kurulumu
 • Oturum Açma Hatası Daemon yapılandırılması
 • Linux socket izleme
 • Logwatch kurulumu
 • Rootkit Hunter kurulumu
 • chkrootkit kurulumu
 • Gereksiz sistem kullanıcılarını ve işlemlerinin tespiti
 • SSH ve DNS yapılandırma güçlendirmesi
 • İşletim sistemi ile çekirdek yamalama ve güncelleme
 • Güvenli /tmp, /var/tmp ve /dev/shm dizinleri
 • Sistem ikili dosyalarında gereksiz SUID ve GUID kaldırılması
 • Kullanılmayan kontrol paneli eklentilerinin/modüllerinin tespiti & kaldırılması

Linux dahili güvenlik özelliklerinden ve CloudLinux (Opsiyonel) tarafından sunulanlardan tam olarak yararlanıyoruz.

PCI uyumluluğu gerektiren e-ticaret barındırma sunucuları için, sunucunuzun PCI uyumluluğunu almanıza ve tutmanıza yardımcı olabiliriz.

ModSecurity ve PHP yapılandırma güçlendirmesi yalnızca istek üzerine dahil edilir.

Plesk Felaket Kurtarma

Verileriniz iş operasyonları için kritik öneme sahiptir. Kurumunuz için yedeklilik, izleme, destek ve kurtarma işlemleriyle profesyonel bir yedekleme çözümünüz olduğundan emin olun. KUTBU olarak verilerinizi korumak, güvende tutmak ve eksiksiz tam bir yedekleme çözümleri uyguluyoruz.

Bilgi işinize güç sağlar ve doğal afetler, kötü niyetli saldırılar veya kullanıcı hataları günlük işlemleri aksatabilir (hatta durdurabilir). Profesyonel olarak yönetilen veriler, iş büyümesinin anahtarıdır ve önemli kesintiler bunu ciddi şekilde etkileyebilir.

Felaket Kurtarma, yaptığımız en önemli şeylerden biridir, bu nedenle operasyonel olarak en yüksek önceliğimizi alır.

KUTBU ekibi sunucu güvenlik ihlalleri ve sabit sürücü arızalarından, yanlışlıkla silinen veritabanlarına ve kullanıcı hesaplarına kadar, Plesk sunucunuzdaki veriler ve web siteleri tamamen geri yüklenip işlevsel hale gelene kadar çalışacaktır.

Kilitlenen bir disk veya sunucu genelindeki bir saldırının önem düzeyine bağlı olarak, genellikle bir yedekleme olmadan verilerinizi tamamen kurtarabilmekteyiz.

Takip edilen bir site dışı yedeğiniz yoksa, Plesk Sunucu Yönetimi hizmetimiz ile birlikte alabileceğiniz uygun fiyatlı Plesk Sunucu Yedekleme hizmetimizi düşünmenizi öneririz.

Apache & Nginx Optimizasyonu

Sistem yöneticilerimizin size özel ihtiyaçlarınız ve Plesk sunucu kaynağı kullanılabilirliği için en hızlı Plesk web barındırma ortamının oluşturulması için tavsiyede bulunmasına izin verin.

Plesk sunucularında gerçekleştirdiğimiz yaygın kurulumlar arasında PHP-FPM veya FastCGI, Nginx ile Apache ve LSCache/LSAPI PHP ile LiteSpeed bulunur.

Buna ek olarak, Memcached veya REDIS’i bir bellek içi web önbellek veritabanı olarak kurabilir ve mod_deflate veya mod_gzip kullanarak HTTPD sıkıştırmasını yapılandırabiliriz.

HTTP/2, kullanıcı başına hızlı bağlantı çoğullaması sağlamak için de etkinleştirilebilir. Diğer bir deyişle, HTTP/2, sayfayı yüklemek için gereken her css, js, görüntü ve diğer dosya için bir bağlantı yerine tam bir web sayfası yüklemesi için tek bir ağ bağlantısı kullanır.

Plesk Sunucu Geçişi

Sistem yöneticilerimiz, sunucu yönetimi hizmetlerimizin bir parçası olarak haftalık birden çok kontrol paneli yönetimli sunucu geçişini başarılı bir şekilde gerçekleştirir.

Web sitelerinizi yeni bir Plesk sunucusuna, yeni bir veri merkezine veya Amazon AWS, Digital Ocean veya Google Cloud gibi bir bulut ortamına sizin için taşıyabiliriz.

Linux sunucunuzu cPanel, Plesk, Virtualmin ve DirectAdmin dahil olmak üzere bir kontrol panelinin kurulu olduğu sunucuya ya da tersine taşıyabiliriz.

Büyük ve karmaşık barındırma ortamlarını taşımanın yanı sıra yalın donanımsal bir kaynaktan bulut ortamlarına ya da tam tersine geçiş konusunda da uzmanız.

Herhangi bir gün ve saatte tarafımıza ulaşarak ileri zamanlı gerçekleştirilecek bir taşıma planlayabilirsiniz. Sunucu geçişini herkese açık hale getirmeden önce son bir veri eşitlemesi gerçekleştirerek taşıma sırasında herhangi bir kesinti süresini ve veri kaybını önlemek için ekstra çalışmalar yürütüyor olacağız.

Plesk Sunucu Kurulumu

Henüz kurulmamışsa, sunucu yöneticilerimiz Linux işletim sistemini ve Plesk kontrol panelini istediğiniz özellikler ile kuracaktır.

Kurulum sonrası Plesk sunucu güçlendirmesini gerçekleştirecek, ardından barındıracağınız hizmetleri kurup yapılandıracağız. Son olarak, yöneticilerimiz mevcut web sitelerinizi ve uygulamalarınızı eski sunucunuzdan bu sunucuya taşıyacaktır.

Uygun olduğunda, sunucunuzda geçerli SSL sertifikaları oluşturmak için Let’s Encrypt yüklenecek (Ticari sertifikalarda kullanılabilir), bu sertifikaların kullanımı tüm hizmetler ve web siteleri için yapılandırılacaktır.

Ana bilgisayar adı, DNS hizmetini yapılandırıp, tersine sunucu kurulumunu yapıp, tüm alan adlarınız için uygun DNS şablonlarını ayarlayacağız. Bu aşamada yine DKIM, SPF ve DMARC tüm posta alanları için etkinleştirilecektir.

Plesk Yazılım Kurulumu

Sistem yöneticilerimiz, işletim sistemi ve Plesk kontrol panelinden özel sunucu modüllerine ve üçüncü taraf yazılım uygulamalarına kadar ihtiyacınız olan dilediğiniz yazılımı Plesk sunucunuza yükleyecektir.

Müşterilerimiz için gerçekleştirdiğimiz kurulum örnekleri:

Java, Tomcat, Apache, Nginx, Squid, Varnish, Solr, LiteSpeed, CloudFlare, SolusVM, Xen, OpenVZ, QUEMU, WHMCS, MySQL, MariaDB, InfluxDB, PostgreSQL, CloudLinux, MagicSpam, MailScanner, Let’s Encrypt, BIND, RADIUS, OpenVPN, Poptop PPTP VPN, Docker, Red5 Media Server, Git…

Eğer bir şeyin Linux/Plesk desteği ve kurulum kılavuzu varsa, emin olun onu sizin için sunucunuza kurarız.

MySQL & MariaDB Optimizasyonu

Plesk sunucu yönetimi uzmanlarımız, kullanılabilir bellek kaynaklarının izin verdiği ölçüde bellek arabelleklerinin boyutunu, iş parçacığı yığınını ve iş parçacığı önbelleğini artırarak MySQL veya MariaDB sunucunuzu optimize eder.

Ek olarak, yeterli bellek olduğunda, bir bellek içi RAM diski oluşturulacak ve MySQL veya MariaDB bunu fiziksel bir sürücü yerine geçici değişkenleri depolamak için kullanmak üzere yapılandırılacaktır.

Bu yapılandırma, yavaş sorguları ortadan kaldırmasa da azaltabilir, genel IOWait ve CPU yük ortalamasını düşürebilir, sabit diskinizi diğer görevlerde çalışmak için rahatlatabilir.

Uygun olduğunda, MySQL veya MariaDB veritabanlarını ikincil veya daha hızlı (SSD veya NVMe) ayrılmış bir katı hal sürücüye taşıyabiliriz. Bu, daha hızlı veritabanı okuma ve yazma ile sonuçlanır. Ayrıca birincil diskinizin tüm çalışmalarınızı daha stabil hale getirecek web, posta ve diğer hizmetlere odaklanmasını sağlar.

Plesk sunucunuz veya web siteleriniz, veritabanı sunucusundan kaynaklandığından şüphelendiğiniz performans sorunları yaşıyorsa size hızlıca  yardımcı olabiliriz. Bu gibi sorunları gidermek ve çözmek için Plesk Sunucu Yönetimi hizmetinin bir parçası olarak yapabileceğimiz ve önerebileceğimiz birçok şey var.

Plesk Yedekleme / Geri Yükleme

Sunucu yönetim ekibimiz, sahip olabileceğiniz herhangi bir yedekleme kaynağından (FTP, SMB, QNAP, AWS, Google Cloud, Veeam, Acronis, Veritas..) Plesk sunucunuzu geri yükleyebilir.

Çoğu zaman, verilerinizin tamamını veya bir kısmını herhangi bir yedekleme kaynağına sahip olmadan doğrudan çökmüş bir sabit sürücüden geri yükleyebiliriz (Fiziksel disk arızası dışında).

Ayrıca, sunucu çapında bir saldırı durumunda, saldırganın sunucunuza, veritabanınıza ve dosyalarınıza erişim sağlama yeteneğini yok ettikten sonra, genellikle yalnızca ihtiyacınız olan yedekleme parçalarını geri yükleyebiliriz.

Çoğu durumda, bir web sitesi tahrifatından, virüs bulaşmasından veya SQL enjeksiyon saldırısından sonra bir yedekten geri yüklemeye gerek kalmadan bir bilgisayar korsanının kodunu ayıklayabiliriz.

Takip edilen bir site dışı yedeğiniz yoksa, Plesk Sunucu Yönetimi hizmetimiz ile birlikte alabileceğiniz uygun fiyatlı Plesk Sunucu Yedekleme hizmetimizi düşünmenizi öneririz.

Plesk Güncelleme & Yama

Plesk ve yazılım geliştiricileri, performans hatalarını düzeltmek ve gelişmiş güvenlik özellikleri sağlamak için güncellemeler yayınlamayı seçebilir.

Yama, bir uygulamanın veya yazılımın piyasaya sürülmesinden sonra tanımlanan bir güvenlik açığını veya kusuru onarma işlemidir. Yeni yayınlanan yamalar bir hatayı veya bir güvenlik kusurunu düzeltebilir, uygulamaları yeni özelliklerle geliştirmeye, güvenlik açığını düzeltmeye yardımcı olabilir.

Sistem yöneticilerimiz, Plesk sunucunuzun işletim sistemi yama düzeyinin korunduğundan emin olacak ve bir Linux çekirdeğini veya diğer temel Plesk/Linux yardımcı programlarının/paketlerinin güncellemesini bu hizmetimizde tamamlayacaktır. 

Ek olarak, büyük Linux güvenlik salgınları için yayınlanmış olan güvenlik yamaları, Plesk Sunucu Yönetimi hizmetinin bir parçası olarak derhal sunucunuza uygulanacaktır.

Ve Daha Fazlası...

KUTBU, 2005 yılından bu yana hosting endüstrisindeki müşterilere danışmanlık ve destek sağlamaktadır. Plesk Sunucu Yönetimi hizmeti ile sunucunuzun 7 gün 24 saat izleneceğini bilerek rahatlayabilirsiniz.

Deneyimli sistem yöneticilerimiz, siz tamamen farklı bir duruma odaklanmış iken bile, bir kesinti sırasında sunucunuzu ve sitelerinizi tekrar çevrimiçi duruma getirmek için elinden geleni en hızlı biçimde yapacaktır.

KUTBU, beş veya daha fazla sunucusu olan müşterilere %20, üç aylık, altı aylık veya yıllık ödeme yapan müşterilere %15’e varan indirim sağlar.

Ayrıca, her biri yalnızca birkaç web sitesini barındıran çok az kaynaklı bulut ve sanal sunucular çalıştıran müşterilerin yanı sıra, müşterilerine sunucular satan sağlayıcılar da indirimden yararlanabilir. Bu indirimler hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

ile mi ilgileniyorsunuz?

Haydi projenizi tartışalım

Fikirden Üretime

#DevOps

Haydi, harika bir şey inşa edelim 🤓

Haydi 🤓
Harika bir şey inşa edelim!

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO, müşterilerimiz için hatırı sayılır bir satış artışı, karlılık ve maliyet verimliliği ile sonuçlanan görünür ve etkili bir arama varlığı sunar.

Basılı Materyal

Özellikle de grafik tasarım işlemleri içerisinde bulunan basılı materyal tasarım hizmetleriyle oldukça başarılı olan firmamız, sizlere en iyi hizmetleri sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Bulut Sunucular

KUTBU'nun, özel olarak ayrılmış tek kullanıcılı özel sanal sunucular içeren, önce-veri yaklaşımıyla oluşturulmuş kurumsal güçteki tam yönetimli ekosistemiyle tanışın.

Çevrimiçi Varlık Analizi & Denetimi

Özel sistemimizi & Google Analytics’in tüm yönlerini en baştan kapsayan eğitim, gelişmiş izleme çözümleri ve özel özellikleri içerir.

Dijital Danışmanlık

Ölçülebilir bir Yatırım Getirisi (YG) sağlayan öncelikli, düşük maliyetli çözümler tanımlayan müşterilerimiz için dijital stratejilerin şekillendirilmesine yönelik bir yaklaşım geliştirdik.

Web Tasarım

Bir web sitesi sadece dikkat çekmemelidir. Bir web sitesinin rolü kullanıcıyı çekmek ve etkileşimde bulunmak, markanızla iletişim kurmak ve bir ürün veya hizmet hakkında farkındalık yaratmaktır.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO)

Ziyaretçilerinizi uzman ekibimizle müşterilere dönüştürün. Web sitenizi analiz edip uygun bir dönüşüm oranı stratejisi geliştireceğiz.

E-posta Pazarlama

Hedef kitlenizin her bir bölümü için, yeni müşterileri verimli ve etkili bir şekilde kullanma çabalarında ürünlerin ve hizmetlerin reklamının yapılmasına yardımcı olacak özel kampanyalar oluşturuyoruz.

Google Adwords

Google AdWords, arama motoru reklamları (SEA) online pazarlamanın etkili bir metodudur. Sonuçlarınız arama motorlarının sonuç sayfalarında hedeflediğiniz yeri alacak, siz sadece hedeflenmiş ve reklamınıza yapılan tıklamaların parasını ödeyeceksiniz.

Growth Hacking

İlk defa 2010 yılında duyduğumuz Growth Hacking; bir proje çıkmadan doğru ve verimli analizlerle, projenin en kısa sürede kullanıcıya ulaşarak, en yüksek performansı vermesi demektir. Sean Ellis tarafından ortaya atılan bu yöntemi uygulayanlara ise Growth Hacker denilmektedir.

İçerik Pazarlama

İçerik Pazarlama, iş hedeflerini yerine getirmeyi amaçlayan yüksek kalitede yaratma ve paylaşma, problem çözme ile ilgili bilgilerin yaratılması ve paylaşılması yoluyla topluluklar oluşturur, katılımı teşvik eder ve sıralamaları artırır.

İtibar Yönetimi

Çevrimiçi İtibar Yönetimi , pozitif marka ve anahtar kelime içeriğini yönlendiren arama sonuçlarını artırmak veya arama motorlarında görünen arama içeriğini marka aramaları, anahtar kelime aramaları veya her ikisi aracılığıyla dağıtmak için kullanılabilir.

Kurumsal BT Desteği

Sektör içerisinde bulunan firmalar arasından kendimizi, profesyonelliğimiz ile ön plana çıkartıyoruz. Uzman destek kadromuz ile bilgisayarlarınızdaki sorunları ortadan kaldırıyor ve tekrar meydana geldiğinde sizlerin yanında oluyoruz.

Kurumsal E-posta

Hedef kitlenizin her bir bölümü için, yeni müşterileri verimli ve etkili bir şekilde kullanma çabalarında ürünlerin ve hizmetlerin reklamının yapılmasına yardımcı olmak için özel pazarlama kampanyaları oluşturuyoruz.

Kurumsal Kimlik

En profesyonel anlamda, doğru bakış açısı ile firmanızı anlayabilecek, isteklerinizi gerçekleştirebilecek ve geniş kullanım alanlarını size sunabilecek kurumsal kimlik firması arayışı içinde iseniz tüm beklentilerinizi sağlayabilecek olan firmamızı denemenizi isteriz.

Mobil Pazarlama

Mobil kullanıcılarının sayısı sürekli artmaktadır. Bu kanalın hedef kitlesine ulaşma olasılığı göz ardı edilmemelidir. Mobil pazarlama, kolayca gözden geçirilebilen ve hedef kitleye her zaman, her yerden ulaşma imkanı veren daha büyük kullanıcı deneyimleri yaratır.

Nextcloud

En hızlısı. En kolayı. En güveniliri. KUTBU'nun Nextcloud Çözümü. Çözümlerimizin her biri, ince ayarlanmıştır, roket hızında ve sizin için hemen şimdi hazır durumdadır! Hemen şimdi ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış en iyi Nextcloud barındırma paketinizi seçin.

Ortaklık Yönetimi

Ortaklık yönetimi, bir ziyaretçiyi yönlendirmek için bir ortağı ödüllendirmek veya bir bültene abone olmak gibi bir işlemi yapmak için bir müşteriyi ödüllendirmek veya bir müşteriyi ödüllendirmeyi içeren bir çevrimiçi reklam biçimini tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Yerel SEO

Yerel SEO, web sitenizi yerel girişlerin en üstüne çekerek işletmenizin görünürlüğünü artırır. Yerel bir şirketiniz varsa, pazarınızı hedefleyen demografik hedefine ulaşmak için şirketinizi kuracak özel hedefli yerel sıralamalarla sitenize coğrafi olarak alakalı trafik gerekir.

Sosyal Medya Pazarlama

Biz tam bir SEO ajansıyız. Sosyal medya uzmanlarımız, işletme hedeflerinizi belirlemenize, hedef kitlenizi belirlemenize, ilgi çekici ve paylaşmaya değer içerik oluşturmanıza ve son olarak sosyal medyanızı çevrimiçi varlığınızın diğer tüm yönleriyle bütünleştirmenize yardımcı olabilir.

Web Barındırma

KUTBU en iyi web barındırma, premium performans özellikleri ve profesyonel bir destek ekibi sunar. MUNUYA’yı en hızlı barındırma lideri yapan güçlü özellikleri deneyimleyin. Şimdi barındırma hizmeti alarak web sitenize başlayın.

Tıklama Başına Ödeme (PPC)

Tıklama Başına Ödeme anında etkiye sahiptir ve markanıza büyük arama motorlarında en kısa sürede ilk sayfa gösterimi sonucunu sunar. Google AdWords, Bing, Facebook, LinkedIn, Twitter ve YouTube'da ödüllü kampanyalar oluşturmak için yeterli deneyime sahibiz.

Web Geliştirme

Müşterilerimizin tam potansiyeline ulaşmalarına yardımcı olmak için web geliştirmenin tüm yönleriyle deneyimimiz bulunmaktadır. İşletmenizi İnternet'e koyun, daha fazla satış kazanın ve daha fazla potansiyel müşteri keşfedin.

Discourse

Tek seferde okunabiliyor aslında ama öyle kolay değil. Neden mi? Çünkü Discourse hassas ve özel bir yazılımdır. Üzerinde çalıştığı sunucunun mükemmel olması gerekmektedir. İşinizi, projenizi sadece bir uzmana değil Discourse uzmanı ekibimize bırakın.

Yönetilen WordPress

Barındırmayı basitleştirmek için en iyi WordPress barındırma platformunu tasarladık. Biz sunucu altyapısına odaklanacağız ve siz de sitenizi büyütmeye odaklanabileceksiniz. Kritik WordPress siteleriniz için bizi neyin en iyi seçenek yaptığını öğrenin.

Rocket.Chat

Rocket.Chat ücretsiz, sınırsız ve açık kaynak kodludur. Kurum içi e-postayı unutun, HipChat & Slack'e rakip en iyi, hızlı ve güvenilir ekip sohbet yazılımı çözümünü hemen şimdi KUTBU Rocket.Chat barındırma ile edinin.

BigBlueButton

BigBlueButton konferans ve uzaktan eğitim sistemi, tüm kullanıcılara son derece kullanımı kolay, sezgisel bir arayüz sunar. BigBlueButton’ı sunumlarınızda profesyonelce kullanmayı öğrenmek, en fazla 30 dakikanızı alacak!

Uzaktan Eğitim Yazılımı

Bir uzaktan eğitim sitesinde ihtiyaç duyulabilecek etkinliklerin çoğunu fazlasıyla yerine getirebilecek özelliklere sahip bir çevrim içi kurs yönetim sistemi. Uzaktan Eğitim Yazılımı, herkes tarafından (öğretmen, öğrenci) kolay şekilde kullanılabilmektedir.

Yardım Masası Yazılımı

Müşterilerinizle iletişim kurmak için paylaşımlı bir e-posta mı kullanıyorsunuz? Bazı e-posta mesajlarına cevap vermeyi unuttunuz mu? Müşterileri memnun etmenin zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tüm bu sorunlar için bir işte çözüm: “Yardım Masası Yazılımı”.

Canlı Destek Yazılımı

Web sitenize ya da mobil uygulamanıza tamamen kişiselleştirilmiş bir canlı destek sistemi yerleştirin, ziyaretçilerinizle gerçek zamanlı olarak sohbet edin. Sohbet robotları ve otomatik mesajlar ile müşteri kazanın, 7/24 destek verin.

Penetrasyon (Sızma) Testi

Pentest hedefin güvenlik becerilerini üst düzeyde tutmak, dışarıdan gelebilecek saldırılara erken önlem almak, sistemlere yapılan yatırımı güvende tutmak ve en önemlisi de güvenlik açıkları nedeniyle oluşabilecek bilgi kayıplarına engel olabilmek için yapılmaktadır.

Özel Uygulama Geliştirme

KUTBU, PHP, Python, J2EE ve .NET başta olmak üzere değişik platformlarda kuruma özel uygulama geliştirme ve farklı sistemlerdeki uygulamaların entegrasyonu ile ilgili her tür talep ve ihtiyaca yönelik uçtan uca özel uygulama geliştirme çözümleri sunar.

Proje Yönetim Yazılımı

Redmine, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan web tabanlı bir proje yönetimi ve hata takip sistemi yazılımıdır. İlk sürümü 2006 yılında yayımlanan Redmine, bugün başta bilgisayar yazılımı projeleri olmak üzere farklı sektörlerde onbinlerce projenin geliştirme altyapısının önemli bir parçasını oluşturan bir özgür yazılımdır. 

Kurumsal DevOps Yazılımı

Kurumsal DevOps yazılımı ile işletmenizin nasıl performans gösterdiğine dair görünürlük ve içgörü kazanın. GitLab, fikirden üretime, ekiplerin döngü süresini haftalardan dakikalara kadar iyileştirmesine, geliştirme süreci maliyetlerini azaltmasına ve geliştirici üretkenliğini artırırken pazara sunma süresini kısaltmasına yardımcı olur.

Linux Sunucu Yönetimi

Linux tabanlı işletim sistemli sunucularınızda, projelerinizde bir problem mi var? Linux tabanlı işletim sistemli sunucularınızdaki bazı işlemleri bizim yapmamızı mı istiyorsunuz? Eposta gönderin, telefon edin veya iş takip sistemimizden bize bir iş açın, anlaştığımız süreler içinde işinizi yapmaya başlayalım, vakit kaybetmeyin.

Sunucu Check-Up Hizmeti

Sunucu check-up hizmetimizin raporunda sunucularınızı hem teknolojiler açısından hem de sürdürülebilirlik için gerekli süreç yönetimi açısından inceliyoruz. Bu incelemenin sonucunda tespitlerimizi ve varsa değişiklik önerilerimizi önem sırasına göre derecelendirilmiş bir rapor olarak sunuyoruz.

Yönetilen WooCommerce

Yüksek performanslı bulut platformumuz artık WooCommerce planlarımızı çalıştırıyor ve olağanüstü hız, ölçek ve güvenlik sağlıyor - hepsi de sevdiğiniz aynı harika destek ve uzmanlıkla. Projeniz, WooCommerce ile ilgili her konuda uzmanlaşmış bir destek ekibi tarafından desteklenen en güvenilir, yüksek performanslı bulut platformunu hak ediyor.

cPanel Sunucu Yönetimi

En popüler cPanel sunucu yönetim planımız endüstrideki en iyisidir. cPanel sertifikalı uzmanlarımız cPanel sunucunuzu profesyonelce yönetecektir.

Plesk Sunucu Yönetimi

Plesk Onyx sertifikalı alanında uzman teknisyenlerimiz en iyi Plesk sunucu yönetim planı ile sunucunuzu günün her saatinde dilediğiniz gibi yönetecektir.

Virtualmin Sunucu Yönetimi

Sistem yöneticilerimiz, siparişiniz sonrası tarafımıza ileteceğiniz sunucu bilgileri bize ulaştıktan sonra bir saat içerisinde sunucunuzu yönetmeye başlayacaktır.

Sunucu Yönetim Hizmetleri

KUTBU, 2005'ten beri Linux sunucuları için sunucu yönetimi hizmetleri sağlamaktadır. Proaktif sunucu güçlendirme, izleme, yama ve optimizasyondan, olağanüstü durum kurtarma, sunucu geçişleri ve sunucu sorun gidermeyeye kadar KUTBU size yardım etmek için burada.

Destek Bildirimi

Destek bildirimi ile alanında uzman ekibimiz ile iletişime geçin..

Destek Bildirimi

Genellikle 15-30 dakika arasında dönüş yapılır.
Bildirim Gönder

Bilgi Bankası

KUTBU hizmetleri ve ürünleri hakkında teknik bilgiler..

Bilgi Bankası

Ürün, hizmetlerle ilgili tüm teknik dökümanlar..
Bilgi Bankası'na Git

Duyurular

Hizmetlerimiz, ürünlerimiz ile ilgili güncellemeler, duyurular..

Duyurular

Ürün, hizmetlerimiz ile ilgili güncelleme, duyurular..
Duyuruları Görüntüle

Sıkça Sorulan Sorular

Lütfen bu bölümü kontrol edin. Soruların çoğu zaten cevaplanmıştır..

Sıkça Sorulan Sorular

Çoğu sorunuz burada yanıtlanmış olabilir.
Soruları Görüntüle

KUTBU KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU HAKKINDA

SİTE ZİYARETÇİSİ BİLGİLENDİRME/AYDINLATMA METNİ

KUTBU olarak kişisel verilerinizin güvenliğine azami hassasiyet göstermekteyiz. KUTBU olarak, kişisel verilere yönelik tüm işlemleri 6698 sayılı kanuna uyumlu olarak yapmaktayız.

Değerli site ziyaretçisi, sizleri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatmak/bilgilendirmek isteriz.

Veri Sorumlusu ve İlgili Kişi Bilgisi

 İşbu aydınlatma metni 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na göre hazırlanmış olup, KUTBU’nun sizinle ilgili kişisel verileri işlemesi, veri işleme amaçlarını belirlemesi, veri işleme sisteminin kurulması ve işletilmesi sebebiyle veri sorumlusudur. KUTBU tarafından, kişisel verisi işlenen gerçek kişiler, kanun tarafından ilgili kişi olarak kabul edilmektedir.

Kanunun Aydınlatma Yükümlülüğünü düzenleyen 10’ncu maddesine göre, veri sorumluları, kişisel verilerini işledikleri gerçek kişileri, veri işleme ile ilgili konularda bilgilendirmekle yükümlüdür.

Bu metin, ilgili kişi olarak sizi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, ilgili kişinin (veri sahibinin) ve veri sorumlusunun hak ve yükümlülüklerini içermektedir.

Veri Sorumlusunun

Adı/Soyadı / Unvanı   : KUTBU

Vergi Numarası          : 9320305760

Vergi Dairesi               : Mecidiyeköy Vergi Dairesi

Posta Adresi               : Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74/D İç Kapı No: 10, 34394 Şişli/İstanbul

Telefon                        : +90 212 951 02 72

E-posta                        : merhaba@kutbu.com

İnternet Adresi            : www.kutbu.com

Kişisel Veri İşleme Amaçları ve İşlenen Veriler

 Site ziyaretçisine yönelik, müşterilimiz de dahil olmak üzere Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi, Risk Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi, Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi, İnternet Sitesinin Güvenliğinin Sağlanması, İleride Çıkabilecek Uyuşmazlıkların Giderilmesi, Sorunların Tespiti Ve Çözümlenmesi, ve ilgili diğer mevzuatlarının yerine getirilmesi amaçlarına yönelik olarak aşağıda belirtilen kişisel verileriniz işlenmektedir.

Site ziyaretçisine yönelik işlenen veriler ise aşağıda yer alan kişisel verilerdir.

 • İşlem Güvenliği Bilgisi

Belirtilen veri kategorilerinde hangi verilerin bulunduğu ise veri sorumlusu olarak düzenlediğimiz veri haritasında ayrıntılı olarak bulunmaktadır.

Kişisel Veri İşlemenin Hukuki Sebepleri

Site ziyaretçisine yönelik olarak kişisel veriler,

 • Kanunlarda açıkça öngörülmesi,
 • Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması,
 • İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması

Hukuki sebeplerine dayanılarak işlenmektedir.

Ayrıca ilgili kişi (veri sahibi) tarafından alenileştirilen kişisel veriler ilgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması hukuki sebebine dayanılarak işlenmektedir.

İşlenen Kişisel Veriler Edinim Yöntemi

 Değerli site ziyaretçisi; kişisel verileriniz, elektronik ortamda işbu aydınlatma metninde belirtilen amaçlar doğrultusunda otomatik olarak toplanmaktadır.

Kişisel Veri Aktarım ve Amaçları

 Kişisel verileriniz KVKK Md.28/1 çerçevesinde talep edilmesi halinde aydınlatma yükümlülüğü olmadan ve açık rızanız aranmadan ilgili makamlara aktarılabilir.

İşlenen kişisel verileriniz; hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuat gereği talep halinde adli makamlar veya ilgili kolluk kuvvetlerine ya da idari makamlara, KUTBU’nun tedarikçilerine ve hizmet aldığı firmalara mevzuatlarda öngörülen amaç̧ ve sınırlamalar dahilinde ve 6698 sayılı yasanın 8. ve 9. maddelerinde yer alan yükümlülükler kapsamında paylaşılabilir.

 Veri Sorumlusu Hak ve Yükümlülükleri

 Veri sorumlusu olarak, 6698 KVKK ile diğer ilgili kanunlara uygun olarak kişisel verileri işleme, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini ve erişilmesini önleme, kişisel verilerin güvenli bir şekilde işlenmesi ve muhafazası için teknik ve fili imkanlar doğrultusunda yeterli güvenlik tedbirlerini alma hak ve yükümlülükleri bulunmaktadır.

Kişisel Verileri gizli tutmayı, gizliliğin sağlanması ve güvenliği için gerekli teknik ve idari her türlü tedbiri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmekteyiz. Kişisel Veriler ‘in korunması Şirketimiz için önemli bir konudur. Kişisel Verilere yetkisiz erişim veya bu bilgilerin kaybı, hatalı kullanımı, ifşa edilmesi, değiştirilmesi veya imha edilmesine karşı korumak için gerekli teknik ve idari her türlü önlemi alınmaktadır. Kişisel Veriler’i işlerken genel kabul görmüş güvenlik teknoloji standartları kullanmaktadır. Gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almamıza karşın, şirketimize ait internet sitesine ve veri işleme sistemlerimize yönelik yapılan saldırılar sonucunda Kişisel Veriler ’in zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, bu durumu derhal sizlere ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirir ve gerekli önlemleri alırız.

Aşağıda belirtilen hususların asgari birinin olması durumunda, KVKK madde 5 ve 6 da belirtildiği üzere, açık rıza alınmasa dahi kişisel ve özel nitelikli kişisel veriler belirtilen amaçlar doğrultusunda işlenebilecektir.

 • İlgili kanunlarda açıkça öngörülmesi.
 • Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.
 • Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin islenmesinin gerekli olması.
 • Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.
 • İlgili kişinin (veri sahibi) kendisi tarafından alenileştirilmiş̧ olması.
 • Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.
 • İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.
 • Sağlık ve cinsel hayata ilişkin veriler dışındaki özel nitelikli kişisel veriler (kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri) açısından işlemenin kanunlarda öngörülmesi.
 • Sağlık ve cinsel hayata ilişkin veriler açısından kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından işlenmesi.

Veri Sahibi Hak ve Yükümlülükleri

 Veri sahibi 6698 sayılı kanunun 11. Maddesinde yazılı haklara sahiptir.

 1. a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 2. b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 3. c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

 1. d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 2. e) 7 nci maddede öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 3. f) (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 4. g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

ğ) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme,

Talep ve Başvuru

Yukarıda belirtilen tüm haklarınızı kullanmak için başvuru formunu ve kullanmak istediğiniz hakka ilişkin açıklamalarınızı içeren metni aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak veri sorumlusu olarak KUTBU’ya gönderebilirsiniz.

 • Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74/D İç Kapı No: 10, 34394 Şişli/İstanbul adresine kimliğinizi tespit edici belgeler ile talebinizi içeren ıslak imzalı dilekçe ile yazılı olarak iletebilirsiniz.
 • merhaba@kutbu.com adresine şahsınıza ait mail adresi üzerinden kimliğinizi tespit edici belgeler ile talebinizi iletebilirsiniz.

Talebiniz bize ulaştıktan sonra 30 gün içerisinde sizlere burada belirtilen kanallardan geri dönüş yapılarak bilgilendirme yapılacaktır.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından getirilecek yeni düzenlemeler kapsamında gelecekte vuku bulacak tüm gelişmelere göre aydınlatma metnin de değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

İşbu metin www.kutbu.com adresinde yayınlanmakla 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında tarafınıza aydınlatma yükümlülüğü yerine getirilmiştir.

YUKARI